Čo je HOMEOPATIA? 

Homeopatia je prírodná medicína, ktorú využívajú ľudia už vyše 200 rokov. Ide o bezpečnú a veľmi účinnú liečebnú metódu. A to bez vedľajších nežiaducich účinkov. 

Keď si ju osvojíte, zamilujete si ju. Pomocou homeopatík zvládnete samoliečbu akútnych chorôb v pohodlí domova.

Homeopatia (homeo-podobný, phatos-trpiaci) je holistická medicína, ktorá lieči VÁS. Liečba je aj na fyzickej aj na psychickej úrovni. Homeopatia nebojuje. Využíva silu protivníka a tak sa zbavuje ochorenia zvnútra von. Prinavracia a udržuje prirodzenú rovnováhu organizmu.  Alopatia (allos-iný, phatos-trpiaci) je západná konvenčná medicína, ktorá sa snaží liečiť iba vaše momentálne ochorenie. Ide proti chorobe. Zatláča ju hlbšie do organizmu.

Záhada celej liečebnej metódy spočíva v tom, že si dáte 1 homeopatický liek, ktorý sa najviac podobá vášmu momentálnemu zdravotnému stavu. Už Hippokrates v 5.storočí pred n.l. sformuloval zákon podobnosti. Similia similibus curantur – Podobné sa lieči podobným. 

Klasickú homeopatiu vynašiel Samuel Hahnemann. Ako lekár zaviedol do praxe zákon podobnosti, minimálne dávky účinnej látky, potencovanie a hľadanie jedinečnosti každej osoby pri konštitučnej liečbe. Všetky princípy homeopatie zhrnul vo svojom diele Organon liečebného umenia. V § 9 vysvetluje podstatu zdravia človeka: "V zdravom stave je človek ovládaný duchovnou životnou silou, ktorá hmotné telo (organizmus) oživuje v podobe DYNAMIS a udržuje všetky jeho časti v obdivuhodne harmonickom súlade pocitov a činností, takže náš rozumný duch, prítomný v našom vnútri, môže tento živý, zdravý nástroj slobodne užívať na vyšší účel nášho bytia". 

Aké sú to homeopatické lieky, sa dočítate tu.

tel

facebook

 

 

multisport logo2